برپایی غرفه نمادین برای «عبدالکریم فخراوی» ناشر شهید بحرینی

خبرگزاری فارس: قائم‌مقام بخش بین‌الملل نمایشگاه کتاب با اشاره به حضور ده انجمن‌ دوستی برای نخستین بار در نمایشگاه کتاب گفت: ناشر انقلابی بحرین به نام «عبدالکریم فخراوی بحرینی» به علت شهادت در رخدادهای اخیر کشورش حضور ندارد و به این خاطر نمادی از وی در غرفه بحرین ایجاد کرده‌ایم.

برپایی غرفه نمادین برای «عبدالکریم فخراوی» ناشر شهید بحرینی

علی علیپور قائم مقام بخش بین‌الملل نمایشگاه کتاب در گفت‌وگو با باشگاه خبری فارس «توانا» در خصوص بخش بین‌الملل بیست و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب اظهار داشت: وجود 10 «انجمن دوستی» از کشورهای: ‌برزیل، ایتالیا، نیوزیلند، نیجریه، ویتنام، سیرالئون، صربستان و بوسنی و هرزگوین از تازه‌ترین رخدادهای بخش بین‌المللی کتاب امسال است که به صورت توسعه انجمن‌های دوستی با هماهنگی وزارت امور خارجه صورت گرفته است.

وی در ادامه افزود:‌ آلمان و سوئیس از جمله کشورهایی هستند که به صورت ثابت هر ساله در بخش بین‌المللی نمایشگاه کتاب حضور می‌یابند و همین امر باعث شده است تا کشور ایران در نمایشگاه‌های بین‌المللی فرانکفورت و ژنو حضوری مداوم داشته باشد.

علیپور با اشاره به اینکه بخش بین‌المللی کتاب امسال برای نخستین بار موفق شده است غرفه‌های خود را قبل از افتتاح تکمیل کند یادآور شد: به دلیل مرتفع شدن نواقص فنی که سال گذشته با آن مواجه بودیم امسال مصصم شدیم تا پوشش خوبی در این زمینه داشته باشیم و همین امر باعث شد تا غرفه‌های بخش بین‌الملل زودتر از موعد مقرر تکمیل و تحویل داده شوند و همچنین توانستیم فضای مجازی مناسب برای خارجی‌های مستقر در نمایشگاه به وجود آوریم.

قائم مقام بخش بین‌الملل کتاب تهران با اشاره به اینکه کشور بحرین در میان سایر کشورهای عربی همچون سال گذشته نگین نمایشگاه کتاب تهران است خاطرنشان کرد: تنها تمایز غرفه بحرین در بخش بین‌الملل کتاب این است که ناشر انقلابی این کشور به نام «عبدالکریم فخراوی بحرینی» به علت شهادت در رخدادهای اخیر کشورش حضور ندارد و به این خاطر نمادی از وی در غرفه بحرین ایجاد کرده‌ایم.

وی با پرداختن به سومین سال حضور کشور چین در نمایشگاه کتاب گفت: تاکنون به دلیل بعد مسافت موفق نشده بودیم تبادلات فرهنگی و نمایشگاهی خوبی با این کشور انجام دهیم اما امسال «مبادله غرفه» عین دو کشور تصویب شد و اکنون شاهد حضور متمرکز چینی‌ها با تعداد 46 نفر از اعضای ناشران آن در نمایشگاه هستیم.

علیپور در ادامه افزود: کره جنوبی و ژاپن حضور یافته‌اند و همچنین شاهد کشورهای عربی مانند لبنان، سوریه، تونس، قطر و عراق هستیم که فعالیت‌های این بخش بین‌الملل در کنار سایر کشورهای غربی از جمله انگلیس، فرانسه، آمریکا و کانادا ادامه دارد.

قائم مقام بخش بین‌الملل کتاب تهران در پایان خاطرنشان کرد:‌تهیه ویزا برای خارجی‌های شرکت‌کننده در نمایشگاه کتاب به آسانی صورت گرفت و این ناشران توانستند بدون مصاحبه و دعوتنامه ویزای خود را از سفارت ایران در کشورمان تهیه کنند که این امر باعث تسهیل در اخذ ویزا شد.

/ 0 نظر / 31 بازدید