آل‌سعود راه را برای اعتراضات نظامی علیه خود باز کرد

وی افزود: این در حالی‌ست که اهرم نظامی یک اهرم یک سویه نیست و ملت‌های دیگر هم می‌توانند با استفاده از اهرم نظامی، خواسته‌های خودشان را مطالبه کنند و از آنجایی که همیشه مواجهه نظامی دولت‌ها با ملت‌ها نافرجام است و در یک دوره زمانی میان‌مدت، به پیروزی ملت‌ها بر دولت‌های مهاجم می‌انجامد، عربستان فرمولی را پیش روی مردم بحرین و سایر ملت‌ها از جمله ملت عربستان قرار داد که آنها را به فکر استفاده از اهرم نظامی برای پیگیری مطالبات قانونی خودشان سوق می‌‌دهد.
زارعی با تاکید بر اینکه این مسئله قطعاً امنیت ملی عربستان را به مخاطره می‌اندازد و آل سعود را دستخوش هرج‌ و مرج‌ها و درگیری‌های مسلحانه می‌کند، اظهار داشت: مسلماً مردم در سطح جهان اسلام خواستار تغییرات مسالمت‌آمیز هستند و رفتار مردم بحرین را هم مسالمت‌آمیز ارزیابی می‌کنند، چرا که هیچ نشانه‌ای تاکنون مبنی بر اینکه بحرینی‌ها‌ از طریق خشونت خواسته‌هایشان را پیگیری کرده‌ باشند، ندارد.
این کارشناس مسائل بین‌الملل با یادآوری این نکته که به طور طبیعی، افکار عمومی جهان اسلام در کنار مردم بحرین ‌و در مقابل رژیم آل سعود و آل خلیفه است، خاطرنشان کرد: این مسئله‌ای است که به نفوذ عربستان در جهان اسلام لطمه می‌زند و برنامه‌های عربستان را در ارتباط با جهان اسلام‌ به مخاطره می‌اندازد. به نظر می‌آید که عربستان به طور نابخردانه معادله‌ای را طراحی کرده است که اولین بازنده آن، خود رژیم حاکم بر ریاض است.

/ 3 نظر / 16 بازدید
علی طنطاوی

مطلب نابی داشتی ،با مطلبی با عنوان "پنج شنبه ها ، روز فاحشه ها ست" به روزم – لطفا نظر بگزارید چون می خواهم این خطی مشی را ادامه بدهم Navabiyan.blogfa.com-سربازان خودسر امام زمان

موج وبلاگی جبهه جهادگران

غرب با تمام ادعاهایی که در مورد دفاع از حقوق بشر داشته و دارد، بیشترین جفا را در طول تاریخ بشریت در حق انسانیت کرده است و در این میان سهم زنان غربی در برخورداری از مظالم عصر تجدد بیش از سهم ایشان نسبت به سایر مزایای اجتماعی و انسانی بوده است... موج وبلاگی«زن غربی را آزاد کنید» از تمام اعضای جبهه جهادگران مجازی و دیگر دوستان که در موج قبلی«بحرین بحرالدم» همراهمان بودند، دعوت می‌کند که با نوشتن یادداشت‌ در وبلاگ‌های خود به این موج بپیوندند.در صورت پیوستن در وبلاگ اعلام نمایند. با تشکر. جبهه جهادگران مجازی